Technologia stawiania domów z drewna firmy TAR-DREW

Budownictwo modułowe oznacza, że cały dom powstaje w firmie. Każdy dom składa się z określonej ilości modułów-ścian, wykonanych na podstawie wskazanego projektu. Montaż domu na miejscu budowy polega na zestawieniu modułów według Naszej instrukcji - każdy moduł ściany jest opatrzony numerem, naniesionym na projekt. Gotowe ściany skręca się śrubami. Budowa w ten sposób skaraca radykalnie okres budowy domu na przygotowanym terenie, trwa od 1 dnia do tygodnia w zależności od wielkości i złożoności domu.

Domy przygotowuje się w wersji surowej otwartej. W skład domu wchodzi:

  • ściany zewnętrzne z przykręconą płytą OSB ze strony zewnętrznej

  • ściany działowe wewnętrzne szkieletowe

  • belki stropu

  • więźba dachowa (do wysokości 3m wykonywana w firmie wraz z obitymi szczytami do tej wysokości)

  • elementy szczytów (powyżej 3m)

  • elementy tarasu

  • na życzenie klienta wykonujemy schody sosnowe

Drewno konstrukcjne używane do budowy domów to sosna i topola. Elementy konstrukcyjne stanowi kawędziak topolowy o przekroju 4,5 cm x 15 cm. Konstrukcja ścian budowana na krawędziaku o tym przekroju daje podwyższoną wytrzymałość oraz zapewnia ciepło. Łączenie elementów konstrukcyjnych (krawędziaków) odbywa się nie "do czoła" czy na tzw. kątownik lecz na "czop", co daje dodatkową stabilność i wytrzmałość ściany. Elementy zewnętrzne domu przygotowywane są z sosny (taras, itp.). Materiał konstrukcyjny zabezpieczony jest środkami chemicznymi o działaniu grzybobójczym, owadbójczymi i przeciwpożarowym.


Korzyści wynikające z budowy domu w naszej firmie:

  • bardzo krótki czas budowy

  • możliwość samodzielnego montażu (zaoszczędzenie pieniędzy)

  • możliwość wykończenia budynku według własnego pomysłu

  • złożenie domu z modułów podwyższa jego parametry wytrzymałościowe

13 komentarzy:

  1. Ja ostatnio wziąłem się za budowę altanki. Używam drewna konstrukcyjnego (modrzewiu): http://www.drewnokonstrukcyjne.com.pl/produkty/drewno-konstrukcyjne-lite-kvh/ Altanka jest na ukonczeniu. Czym ją impregnowac, tak by nie było trzeba tego robić za często???

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam Sadolin. Chociaż obecnie nawet drewnochron ma też swoją jakość. Warunek to pomalować drewno przynajmniej 2 razy. Pamiętać też należy aby malować drewno suche, przed tym je lekko przeszlifować. To samo zrobić przed drugim malowaniem. Powodzenia.

      Usuń
  2. domy gotowe to coś co na prawdę robi wrażenie. nie dość że buduje się je błyskawicznie to jeszcze nie posiadają tabunów wad w przeciwieństwie do tradycyjnych domów.

    OdpowiedzUsuń
  3. Tak, sprawna i szybka budowa to duży atut tych domów. Tu praktycznie w ciągu roku możemy zamieszkać. Duży plus to niskie koszty.

    OdpowiedzUsuń
  4. Czy drewno na elementy szkieletowe i konstrukcyjne jest suszone (jaka wilgotność?) i czterostronnie heblowane?

    OdpowiedzUsuń
  5. Oczywiście, to podstawa dobrej produkcji.

    OdpowiedzUsuń
  6. Partner Szczecin (partner.szczecin.pl)? Fachowcy godni polecenia!

    OdpowiedzUsuń
  7. My również nasz domek mamy na ukończeniu i jesteśmy przed montażem instalacji elektrycznej. Wobec tego mam pytanie do was na co zwracać uwagę podczas wyboru pokryw do gniazd https://www.interblue.pl/gniazda-wlaczniki-i-akcesoria/pokrywy-do-gniazd/ ?

    OdpowiedzUsuń
  8. Stawiając swój dom wykorzystywałem rusztowania. Początkowo myślałem, że dam radę z samą drabiną, ale ostatecznie zdecydowałem się na wynajęcie rusztowania ze strony https://www.arad.pl/rusztowania-przestrzenne,g9.html. Okazało się, że był to dobry pomysł, bo znacznie ułatwiło to prace budowlano-wykończeniowe

    OdpowiedzUsuń
  9. Bardzo dobrze rozpisane, na pewno budując dom warto wiedzieć takie rzeczy. Zobaczcie sobie może tu też ofertę od ignif.com. W tym miejscu znajdziecie wkłady i inne akcesoria kominkowe.

    OdpowiedzUsuń
  10. Dobrze zrobione dom drewniany to dom na lata. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  11. Budowa domu to często koszmar, zwłaszcza jak się nie ma odpowiedniego drewna. Ja jak budowałam dom, na szczęście trafiłam na http://www.drewnokonstrukcyjne.com/drewno-konstrukcyjne-bialystok/

    OdpowiedzUsuń